Co należy do etycznych obowiązków polityka?

Politycy są urzędnikami publicznymi, którzy starają się być wybrani do reprezentowania interesów swoich społeczności na poziomie legislacyjnym. Ich obowiązki mogą być lokalne, regionalne lub krajowe, w zależności od specyfiki wybranego stanowiska. Podczas gdy wielu polityków stara się reprezentować interesy swojej społeczności, istnieje również wielu, którzy nie są wybierani, ale mają za zadanie wykonywać te obowiązki. W wielu przypadkach osoby te pracują w sektorze prywatnym lub innych branżach, aby zarobić na życie.

Politycy są urzędnikami publicznymi

Mamy podstawowy obowiązek szanowania praw innych osób i nie inaczej jest w przypadku polityków. Ale urząd urzędnika publicznego może być też wykorzystywany dla osobistych korzyści. Na przykład burmistrz może zadzwonić pod numer 911 z prośbą o wskazówki lub komisarz ds. wody może zmusić kochanka do wykonania usługi seksualnej. Chociaż takie czyny nie są koniecznie etyczne, mogą budzić wątpliwości. Jakie więc dokładnie są etyczne obowiązki polityków? Są pewne rzeczy, o których należy pamiętać przy podejmowaniu decyzji, którego polityka poprzeć, a oto kilka etycznych rozważań.

Podejmują decyzje na poziomie lokalnym, stanowym i krajowym

Rząd lokalny ma ogromną władzę nad naszym życiem. Od finansowania szkół do ustalania ograniczeń prędkości, samorządy lokalne decydują o tym, jak żyjemy. Samorządy lokalne często podejmują decyzje o tym, jak będzie żyła reszta kraju. Losują również okręgi kongresowe. Jednak wiele lokalnych wyścigów jest ignorowanych – w 2014 roku ponad jedna trzecia stanowych wyścigów legislacyjnych miała tylko jednego kandydata. W niektórych przypadkach politycy wybierają reprezentantów całego stanu.

Mówią ludziom to, co chcą usłyszeć

Jeśli oglądasz politykę, słyszałeś zdanie „polityk mówi ludziom to, co chcą usłyszeć”. Jeśli tak jest, to prawdopodobnie słyszałeś też, jak polityk mówi coś w rodzaju „mnóstwo zapytań”, gdy w rzeczywistości brakowało ofert. Albo sprzedawca używanego samochodu może powiedzieć: „zaczął jak mistrz w mroźny dzień”, ale nie wspomnieć, że samochód zepsuł się w zeszłym tygodniu.

Na początku są stłumione

Socjologia działań zbiorowych od dawna interesuje się sposobami, w jakie organy ścigania i wybrani urzędnicy tłumią ruchy społeczne. W niektórych przypadkach, takich jak śmierć Remi Fraisse’a podczas protestu na tamie w Sivens we Francji w 2014 roku czy skazanie pracownika fabryki Goodyeara w Amiens, tłumienie przybiera dramatyczny obrót. Mimo to instytucje publiczne i wybrani urzędnicy na co dzień wdrażają taktyki tłumienia, próbując zapobiec pojawieniu się kontrprzykładów.

Charakteryzują się rozgłosem

Pomimo wysokiego statusu publicznego, politycy są często podatni na wpadki. W końcu zawsze są na wojnie z drugą stroną i muszą gasić pożary. W serialu Netflixa „Designated Survivor” w roli speechwritera wystąpił Seth Wright. Podczas jednego z odcinków poczynił on uwagę na temat speechwritingu polityka. Ale co właściwie sprawia, że politycy są podatni na wpadki?

Nie są dla nieśmiałych

Politycy nie są dla nieśmiałych, chociaż stanowiska w niepełnym wymiarze godzin w polityce mogą być satysfakcjonującymi dodatkami do pełnoetatowej kariery. Intensywny rozgłos tej pracy jest cechą charakterystyczną sfery politycznej. W przeciwieństwie do zawodów twórczych lub artystycznych, politycy nie są ponad bycie wystawionym na widok publiczny. Oprócz bycia w centrum uwagi, wybrani urzędnicy muszą ubiegać się o reelekcję za każdym razem, gdy kończy się ich kadencja. W rezultacie, zasiedzenie może być zaletą w wyborach.